رابطه شير مادر و بيماريهاي قلبي

بچه هايي كه از شير مادر تغذيه كرده اند كمتر به بيماريهاي قلبي دچار ميشوند.
هنوز پژوهشگران و دانشمندان نتوانسته اند غذايي با كيفيت شير مادر درست كنند زيرا تركيبات شير مادر در زمانهاي مختلف تغيير ميكند و اين با چگونگي رشد و نمو كودك رابطه مستقيم دارد. به عبارت ديگر تركيبات شير مادر در روزهاي اول تولد نوزاد با مثلا هفته نهم زندگي كودك از هر لحاظ فرق ميكند و به همين دليل است كه تغذيه شير مادر توصيه ميشود. علاوه بر تركيبات مخصوص شير مادر، اين غذاي كامل حاوي مقدار زيادي از عوامل ايمن سازي و مصونيتي است كه در بهزيستي كودك نقش مهم دارد. مثلا كودكي كه از شير مادر تغذيه ميكند نسبت به كودكان ديگر سالمتر و با عاطفه تر است و كمتر به بيماريهايي مانند آلرژي و آسم و بيماريهاي عفوني و غيره دچار ميشود.
مطالعه جديدي بر روي كودكاني كه در سالهاي 1982 و 1985 متولد شده اند نشان ميدهد كودكاني كه از شير مادر تغذيه كرده اند مشكل كلسترول بالاي خون ندارند و خيلي كمتر به بيماريهاي قلبي مبتلا ميشوند. پژوهشگران عقيده دارند كه اين بهزيستي در سالهاي بالاتر زندگي هم به طور چشمگيري نمايان خواهد شد و فوائد مصرف شير مادر را ثابت خواهد كرد.
پژوهشگران عقيده دارند كه حداقل هر مادر بايد 6 ماه نوزادش را با شير خودش تغذيه كند تا از همه فوائد آن بهره گيرد ولي با وجود اين اگر امكان شير دادن درازمدت وجود ندارد حتي چند روز و چند هفته هم ميتواند تغييرات مهمي در بهزيستي و سلامت نوزاد به وجود آورد.

  
نویسنده : ميلانی ; ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ تیر ،۱۳۸۳

خطرات مصرف بي رويه نمك

يكي از عوامل مهم و اساسي فشار خون كه اگر كنترل و درمان نشود در نهايت به بيماري قلبي منجر شده و مشكلات پيچيده اي را به وجود ميآورد مصرف زياد نمك است. پژوهشگران دانشگاه New Orleans گزارش ميدهند كه در سالهاي اخير عارضه فشار خون در بين كودكان و جوانان آمريكايي به صورت غيرقابل تصوري مشاهده ميشود كه در 30 سال گذشته به ندرت ديده ميشد. در حال حاضر يك نفر از هر 4 نفر آمريكايي به عارضه فشار خون مبتلا است كه باعث نگراني دست اندركاران بهزيستي و بهداشت شده است. در اين ميان افزايش سريع فشار خون در جوانان مسلما اين نگراني را افزايش ميدهد و آينده بدي را پيش بيني ميكند.
مصرف بي رويه نمك، چربي حيواني، چاقي، پرخوري، نداشتن فعاليتهاي بدني و مصرف سيگار در بالا رفتن فشار خون و صدمه به قلب و عروق نقشي انكار ناپذير دارند. اكثر غذاهاي
Fast Food حاوي مقدار زيادي چربي و نمك هستند و اين دو ماده غذايي و افزاينده مواد غذايي در تغيير مزه غذا مهم ميباشند و متاسفانه گرايش مخصوصي در مردم مخصوصا در كودكان و جوانان به وجود ميآورد ‌كه گاهي ترك آن مشكل خواهد بود.
يك شخص بالغ در روز حدود 5/2 گرم سديم نياز دارد كه تقريبا برابر است با يك قاشق چايخوري نمك. در حالي كه اكثر مردم بيشتر از دو برابر مقدار توصيه شده نمك مصرف ميكنند كه در درازمدت فشار خون و عوارض خطرناك آن را به وجود ميآورد. در ضمن نبايد فراموش كرد كه مصرف زياد نمك با سرطانهاي مري، معده و لوزالمعده رابطه ي مستقيم دارد.
اكثر غذاهاي رستورانهاي
Fast Food براي هر وعده غذايي بيشتر از 5/2 گرم سديم دارند. حال ميشود پيش بيني كرد كه يك شخص در طول روز و با مصرف غذاهاي مختلف كه حاوي مقدار زيادي نمك هستند و اضافه نمودن نمك به آنها چقدر سديم مصرف ميكند.
نمك يك افزاينده و نگهدارنده مواد غذايي است كه بشر از صدها سال قبل به خاصيت آن پي برده و متاسفانه به تدريج به مزه آن عادت نموده. در ضمن نبايد ‌فراموش كرد كه بدن انسان به مقدار معيني سديم نياز دارد تا در بسياري از فعل و انفعالات، مخصوصا سلولهاي بدن وقفه اي پيش نيايد. رژيم غذايي بي نمك آن هم در درازمدت خطرناك است و به همين جهت رعايت تعادل در مصرف نمك امريست بسيار مهم و ضروري.

  
نویسنده : ميلانی ; ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ تیر ،۱۳۸۳

ازدياد سريع بروز سرطان سينه در مردان

يك درصد سرطان هاي پستان يا سينه را سرطان سينه مردان تشكيل ميدهد كه متاسفانه در سالهاي اخير درجه بروز آن افزايش يافته و پژوهشگران يكي از علل مهم آن را چاقي زياد ميدانند. در 25 سال گذشته هر ساله حدود يك درصد به ميزان بروز سرطان سينه در مردان اضافه شده است و در حال حاضر هر ساله حدود 2500 مرد در آمريكا به اين سرطان دچار ميشوند.
اصولا در خانواده هايي كه چند زن و يك مرد به سرطان سينه دچار هستند، اين نمايانگر وجود ژن معيوب سرطان سينه در اين خانواده است كه حتما بايد با متخصصين ژنتيك سرطان مشورت كنند.
چون سرطان سينه در مردان زياد رواج ندارد تشخيص آن هم به تعويق ميافتد و شخص بيمار غده سينه و يا ناراحتيهاي مربوط به سرطان را جدي نميگيرد و به همين جهت وقتي بيماري تشخيص داده ميشود كه سرطان در بدن ريشه دوانده و يا به اندامهاي مجاور سرايت كرده است.
مصرف سبزي و ميوه كه حاوي مقدار زيادي آنتي اكسيدان هستند، به همراه داشتن رژيم غذايي سالم و ورزش و همچنين داشتن وزن ايده آل ميتواند در پيشگيري سرطان سينه در مردان و زنان موثر باشد.

  
نویسنده : ميلانی ; ساعت ٤:٠٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ خرداد ،۱۳۸۳

كشف ژن مسئول سرطان پروستات

پژوهشگران انگليسي اعلان نمودند ژني را به نام E2F3 شناسايي نموده اند كه در بروز سرطان پروستات نقشي مهم دارد. با پي بردن به چند و چون فعاليت اين ژن ميتوان به طبيعت و چگونگي پيشرفت سلولهاي سرطان پروستات آگاهي يافت و در نحوه درمان آن تصميم گرفت و حتي سرنوشت بيمار را پيش بيني كرد.
سرطان پروستات در بين مردان ممالك به اصطلاح مترقي بالاترين رقم را به خود اختصاص ميدهد و از هر 9 مرد‌ يك نفر در طول عمر خود به آن دچار خواهد شد. روش معمول تشخيص غده سرطاني در پروستات معاينه پزشكي است و اخيرا توسط آزمايش خون كه به
PSA معروف است ميتوان امكان بروز اين بيماري و وجود غده سرطاني را در پروستات پيش بيني كرد.
عوامل بروز سرطان پروستات عبارتند از: عفونت مزمن پروستات، سابقه بيماري آميزشي، چاقي، نداشتن فعاليتهاي جسمي، مصرف چربي زياد مخصوصا چربيهاي حيواني، داشتن سابقه فاميلي سرطان پروستات و كمبود مصرف سبزي و ميوه.

  
نویسنده : ميلانی ; ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ خرداد ،۱۳۸۳