گوش شنواي همسرانتان باشيد

خانمها و آقايان محترم لطفا بخوانید و نظر بدهید !!!

اينكه همسرتان مي خواهد ”گوش شنوا و سنگ صبورشان“باشيد فقط مشكل شما نيست. در طول تاريخ همه مردها با اين مشكل مواجه بوده اند . كمي فكر كنيد هيچوقت خودتان نخواسته ايد همسرتان بيشتر دركتان كند؟ ولي نگران نباشيد، با كمي تمرين هردويتان يكديگر را درك خواهيد كرد، بالاخره اين سوءتفاهم ها بر طرف خواهد شد.

«مشكل اصلي خود شما هستيد!»

هر چه زودتر به اين جملات ايمان بياوريد، زودتر مشكلاتتان حل مي شود. همواره سو تفاهم ها به اين علت اتفاق مي افتند كه زوجين منظور هم را متوجه نمي شوند،زن از abc صحبت مي كند و مرد xyz مي شنود. بار ديگر زن سعي مي كند منظور خود را بيان كند ولي اين بار با عصبانيت بيشتر. در عوض مرد هم با لحن تندتري پاسخ مي دهد و...

خوب گوش كنيد

به عنوان يك مرد،بدانيد كه گوش شنوا داشتن و خوب گوش دادن به زنها يك جزءاز «مرد بودن» است. همسرتان را درك كنيد و بدانيد كه درك كردن هيچوقت برابر با «موافق بودن» نيست. مجبور نيستيد كه با هم،هم عقيده باشيد كافيست گوش كنيد و شرايط او را درك كنيد.

به احساس آنها احترام بگذاريد

زنان اصولاً مخلوقات با احساسي هستند. در نتيجه اين كاملاً طبيعي است كه هنگام حرف زدن احساساتي شوند. اگر چه آنها هيچوقت به اين موضوع اعتقاد ندارند.

انتقاد

اگر مي خواهيد در مورد چيزي قضاوت كنيد كمي تدبير به خرج دهيد. كمي خوشبينانه قضاوت كنيد. همواره انتقاد نكنيد.

هميشه سعي نكنيد حرف خود را به كرسي بنشانيد:

مردها فكر مي كنند كه در رابطه با زنها همواره بايد حرف خود را ثابت كنند و نظر خود را به كرسي بنشانند ولي بهتر است در كارهاي خود نظر همسرتان را هم بخواهيد در اين صورت آنها احساس مي كنند كه به عقيده آنها احترام مي گذاريد.

اما چطور خوب گوش كنيم؟

  • به ياد داشته باشيد كه در حين گوش كردن به زنان كافيست خود را جاي آنها بگذاريد يكبار هم كه شده احساس آنها را ديد و نگرش آنها را هم تجربه كنيد.
  • به آنها نشان دهيد كه همه حواستان به آنهاست. وقتي درباره تعطيلات صحبت مي كنيد سر خود را به اخبار ورزشي گرم نكنيد.
  • درباره موضوعي كه صحبت مي كند سوال كنيد. او را تشويق كنيد. در اين صورت خودتان هم بهتر مسئله را درك خواهيد كرد.
  • با گوشه و كنايه جواب او را ندهيد. در اين صورت همه كارهاي او را زير سوال خواهيد برد.
  • سعي كنيد خودتان را جاي او بگذاريد و احساسش را درك كنيد.
  • به او نشان دهيد كه او را مي فهميد با خونسردي با او صحبت كنيد. به ياد داشته باشيد كه به محض اينكه صدايتان را بالا ببريد او هم همين كار را خواهد كرد (و برعكس).

گوش كردن به يك همسر عصباني

وقتي او دارد از فرط عصبانيت مي لرزد و فرياد مي زند كه شما بدترين مرد روي زمين هستيد، چه كار مي كنيد؟ اصلاً چه كاري از دستتان بر مي آيد؟ وقتي انسان عصباني است دوست دارد درك شود و تنها چيزي كه نمي پذير اين است كه از او انتقاد شود، احساساتش زير سوال رود و...پس اولين قدم اين است كه او را عصباني تر از آنچه هست نكنيد. راه ديگر اين است كه از او بپرسيد چه اتفاقي افتاده است. با او همدردي كنيد. ولي بهترين و راحترين راه اين است كه از او مودبانه عذرخواهي كنيد (البته اگر شما باعث ناراحتي او شده ايد).

گوش كردن به شكايت هاي همسر

وقتي صحبت از شكايت و انتقاد به ميان مي آيد بايد حواستان را بيشتر جمع كنيد. البته اين طبيعي است كه هيچ كس دوست ندارد مورد انتقاد واقع شود ولي شايد گاهي گوش كردن به شكايت هاي همسرتان هم شيرين باشد. هرگاه با چنين شرايطي مواجه شديد با خودتان بگوئيد كه اين شانس دوباره اي است كه همسرتان در اختيارتان گذاشته تا خودتان را اصلاح كنيد. همواره توجه داشته باشيد كه همسرتان شكايت خود را به طور واضح مطرح نمي كند مثلاً اگر مي گويد

«تو همه وقت را به كار كردن اختصاص مي دهي ».منظورش اين است كه وقت بيشتري را براي من بگذار. به هر حال سعي كنيد سنگ صبور و گوش شنواي همسرتان باشيد. مطمئن باشيد زندگي براي خودتان هم شيرين تر و لذت بخش تر خواهد شد.

 

/ 0 نظر / 23 بازدید